Colaborare, training si formare

Astazi, vineri, 7 Iunie, am primit vizita unei delegatii de Rotarieni din SUA, California, RC Costa Mesa, condusa de Presedintele Clubului.
   Prietenul nostru Alex Ureche, past-president al RC Costa Mesa, i-a insotit pentru a le arata ceea ce am facut impreuna in anii trecuti si ceea ce dorim sa facem in continuare.
   A fost o zi calduroasa din toate punctele de vedere, incarcata de simboluri, prietenie si cunoastere.
   Au avut loc vizite si discutii la Filiasi, cu Primarul orasului si cu Directorul Scolii Generale, Alin Mondescu, colegul nostru de Club, precum si la Craiova.
   Le-am prezentat atat Proiectul de Maching Grant aflat in curs de implementare (ei fiind sponsori) cat si proiectele aflate in diverse faze de scriere – Proiectul Multi District despre apa, Proiectul destinat Spitalului din Filiasi.
   Am discutat diverse forme de colaborare, training si formare pentru comunitati apartinand CFC – Romania – Blugaria – Serbia – Grecia.