Vizita districtuala

In zilele de 25 si 26 August 2019, s-a aflat in Craiova, intr-o vizita, DG Districtului 2484, Grecia de Nord, Telis Apostolidis.
A fost insotit de 3 Rotarieni.
Dupa o vizita protocolara, la sediul RC Craiova, s-au discutat potentiale proiecte, s-au stabilit teme pentru analiza prioritatilor, modalitati si strategii de colaborare, in Balcani, in cadrul CFC – Twinningului multidistrict Cultura – Prietenie – Colaborare.
S-au stabilit perioade de incepere a Conferintelor adresate cetatenilor dedicate prevenirii si constientizarii afectiunilor cauzate de virusul West Nile, modul de organizare.
Alte teme de interes identificate au fost: Sanatatea, Apa si Cooperarea in comunitati.
S-au facut vizite la obiective turistice, s-a apreciat evolutia dezvoltarii in municipiul Craiova si s-au vizitat Gradina Botanica si doua din parcurile orasului gazda, de nivel international.
Vizita s-a desfasurat intr-o frumoasa atmosfera de prietenie si colaborare rotariana.