Expozitie bilaterala de fotografie Craiova - Salonic "The community through the pictures"

Asta seara, cu ocazia Aniversarii a 90 de ani de la infiintarea primului Club Rotary în România si  cu ocazia Noptii Muzeelor, eveniment cultural de rezonanță in întreaga lume, a avut loc Vernisajul Expozitiei bilaterale Rotary Club Craiova - Rotary Club Thessaloniki Anatolia, cu tema "Comunitatile noastre prin fotografie", organizata sub egida Twiningului CFC Cultura – Prietenie – Comunicare, in cadrul careia au expus colega noastra Gabriela Balanescu si Dimitris Papanastasiou.

De asemenea, a avut loc si Vernisajul și festivitatea de premiere a Salonului Regional de Fotografie pentru Liceeni ”Oltenia în imagini”, etapa de preselectie a Expozitiei ce se va organiza la Thessaloniki, Grecia. Rotary Club Craiova susține evenimentul prin oferirea unui premiu în cadrul salonului.

Am selectat, cu un juriu de profesionisti, 82 de fotografii de exceptie realizate de tineri artisti in arta fotografiei, lucrari ce vor reprezenta Oltenia la Expozitia de la Thessaloniki, din luna August.