Promenada Inimilor

Promenada Inimilor” este un concept simplu şi inovator ce are scopul de a încuraja publicul de toate vârstele şi preocupările să meargă pe jos pentru a-şi menţine sănătatea.
Noi cei din Rotary suntem dedicaţi comunităţii în care trăim, iar prin acest proiect avem ocazia DIN NOU să arătăm acest lucru. Ne dorim să tragem un semnal de alarmă într-o manieră atractivă, sa promovăm un stil de viaţă sănătos si să avem grijă de comunitatea în care activăm. Lansăm locuitorilor Craiovei - copii, adulţi şi seniori - invitaţia de a spune: noi ne punem inima la treabă!
Promenada inimilor înseamnă o cultură a vieţii în sănătate, a mişcării în toate formele sale".
Multumim partenerilor nostri. D.J.T.S. Dolj, Primaria Municipiului Craiova, Rotaract Craiova, Interact Craiova, si celor peste 350 persoane participante azi